X
 

 


 

          

                                         راهنمای استفاده از پایگاه اطلاعاتی                                           

PROQEST

   کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی ایلام
1397

 

اين پايگاه از سال 1938 به جمع آورى ، سازماندهى و توزیع اطلاعات در بيش از 160 کشورپرداخت که ابتدا شامل منابع به زبان انگليسى بود و سپس شامل چکيده و همچنین ادواری ها و نشریات نيز گردید. پایگاه اطلاعاتى پروکوئست محصول شرکت آموزش و اطلاع رسانى بل و هاول است که يك راهنماي جهاني جهت رفع نيازهاي اطلاعاتي ميليونها محقق در همه سطوح و با هر ميزان توانايي مي باشد.

 

شامل هفت پایگاه داده معتبر برای جستجو:

containing scholarly journals, videos & audio, dissertations & theses, magazines and more.

 

    روزنامه ها

     کتابها

    پایان نامه ها

    مجلات آکادمیک

    مطالب منتشر شده در رادیوو تلویزیون

    گزارشات شرکتها

    نقشه ها

    مدارک دولتی و...

روشهای جستجو:

    Basic search

    Advanced search

    Publications

    Brows

   Databases


    :Basic search


 در این قسمت شما میتوانید یک یا چند کلمه را وارد کنید و روی جستجو کلیک کنید.
نتایج خود را کاوش کنید مدارک مورد علاقه خود را باز کنید و ببینید. یک سند می تواند هر چیزی از یک مقاله روزنامه، یا یک عکس، PDF، یا ویدئو باشد.
جستجوی خود را می توانید محدود کنید:

  •  کادر متن کامل را انتخاب کنید تا فقط اسنادی را پیدا کند که متن کامل را در برابریک استناد یا چکیده ارائه میدهند.
  •  کادر تائید بررسی شده را برگزینید تا جستجوی خود را برای تحقیقاتی که توسط افراد در همان زمینه مورد ارزیابی قرار گرفته است را محدود کنید با این کار کیفیت مطالب حفظ خواهد شد

 

: Advanced search

ایجاد یک جستجو دقیقا همان چیزی است که شما به آن نیاز دارید

در ردیف اول یک یا چند کلمه وارد کنید در مقابل کادر با انتخاب هرجایی ProQuest به دنبال کلمات شما (اصطلاحات جستجو) در تمام زمینه ها - از جمله هر متن انتزاعی یا متن کامل - از تمام اسناد در تمام پایگاه داده های انتخاب شده می باشد. در زیر کادر یک ردیف از زمینه های جستجو است. زمینه های جستجو بیت های گسسته ای از اطلاعات نمایه شده مانند نویسنده، موسسات عنوان سند، و یا عنوان موضوع در مورد اسناد فردی است.
 

جستجوی پیشرفته گزینه های بیشتری را برای جستجو در اختیار شما می گذارد
همچنین میتوانید در قسمت پائین گزینه های  نوع منبع، نوع دستنوشته ، نوع سند و زبان را انتخاب نمائید.
در ضمن می توانید جهت جستجوی چند عبارت با هم از عملگرهای (AND,OR,NOT) استفاده کنید و محدودیتهای زیادی را اعمال نمائید.
 

:Publications search
راههای بیشتری برای جستجو
مرور و جستجوی متن کامل انتشارات در پایگاههای انتخاب شده

در این قسمت شما می توانید یک یا چند نشریه را جستجو کنید، لیست  الفبایی انتشارات موجود در  ProQuestاعم از نشریات یا کتابها را مشاهده و یا بصورت کلید واژه ای به جستجوی عنوان خاصی بپردازید در مقابل هر عنوان پوشش زمانی آن مشخص شده است. در سمت چپ صفحه نیز گزینه هایی برای محدود کردن لیست انتشارات وجود دارد. با استفاده از گزینه Source type می توان بر اساس نوع مدرک لیست انتشارات را بدست آورد. و یا با انتخاب گزینه زبان ، موضوع انتشارات، ناشر و پایگاه داده مورد نظر لیستی از انتشارات خاص را بازیابی کرد. با انتخاب هر یک از عناوین بازیابی شده می توان اطلاعات جزئی تری از مدرک مورد نظر را مشاهده کرد.

:Brows


با انتخاب گزینه Brows امکان جستجوی تخصصی در نام افراد، موضوعات ،
شرکتها و آدرس فراهم می شود و گزارشهایی در مورد بازارهای مختلف ،صنایع وکشورهای گوناگون را بدست آورد.
برخی از محصولات پایگاه داده Proquest  مانند پایگاه داده پرستاری و بهداشت و وابسته به آن علاوه بر جستجو به عنوان راهی برای یافتن محتوا می باشد.
 
مهم است که بدانید: هنگامی که از فهرست استفاده می کنید به سادگی روی لینک کلیک می کنید تا در نهایت اسناد مرتبط را در لیست جستجو نشان دهید.
بر خلاف جستجو شما هیچ کلمه یا عبارتی را برای جستجو وارد نمی کنید.

:Dissertations and Theses

Health & Medicine:

مسیرهای مطالعه در پایگاه اطلاعات پرستاری و بهداشت و وابسته به آن به عنوان یک سازمان سلسله مراتبی از موضوعات مربوط به پرستاری گسترده ارائه شده است.
وقتی روی یکی از موضوعات گسترده قرار می گیرید شما زیر مجموعه های مرتبط و متمرکز را باز می کنید همانطور که شما به دنبال یک پیوند عمیق در یکی از این مسیرهای موضوعی هستید، به پیوند مشاهده اسناد دسترسی پیدا خواهید کرد.
هنگامی که روی آن پیوند کلیک کنید فهرستی از اسناد مربوطه توسط حرفه های پرستاری نمایش داده می شود.

:Databases
راه های بیشتر برای جستجو
انتخاب پایگاه داده

در این قسمت شما می توانید پایگاهای مورد نظررا برگزیده و لیست پایگاه را براساس نام و یا موضوع مشاهده کنید. اگر به دنبال موضوع خاصی هستید و یا می خواهید یک موضوع وسیع مانند تاریخ را جستجو کنید شما می توانید انتخاب جستجوهای خود را با محدود کردن آنها به پایگاههای داده و یا موضوعات خاص متمرکز کنید.
می توانید تمام پایگاه های داده را در یک زمان و یا هر کدام را که می خواهید با علامت زدن در بالای لیست پایگاه داده را انتخاب کنید.
و نیز مقدار جزئیات و یا خلاصه را برای نمایش هر پایگاه از بالای صفحه سمت راست برگزینید. دیدگاه مختصر شامل عنوان و تاریخ پایگاه داده و برای نشان دادن اینکه آیا متن کامل در دسترس است، همراه با لینک به اطلاعات بیشتر در مورد آن پایگاه داده می باشد.
نمای تفصیلی شامل اطلاعات مشابه به عنوان نمای مختصر و شامل موارد زیر است:

  • انواع محتوای موجود در پایگاه داده
  • موضوعات تحت پوشش
  • همچنین یک پیوند به لیست عنوان برای آن پایگاه داده، زمانی که در دسترس می باشد.

برای دیدن لیست حروف الفبا از تمام پایگاههای موجود می توانید مشاهده بر اساس نمایش نام را انتخاب کنید و برای نمایش پایگاههای داده مربوط به موضوع نمایش توسط موضوع را برگزینید.